Послуги по темі
даного матеріалу: Юридична консультація Юридична консультація онлайн Зміни до статуту ТОВ, ПП Ліцензія на охорону

Marina Losenko
Lawyer

Не знаєте як отримати ліцензію? Я можу допомогти вам в цьому питанні!
Зателефонуйте нам:

+38 044 499 47 99

або натисніть:

Консультація юриста
Юридична компанія «Правова Допомога»Публікації нашої юридичної фірмиЮридичні новини та FAQЩо буде, якщо охоронна компанія не повідомить МВС про зміни вчасно?

Що буде, якщо охоронна компанія не повідомить МВС про зміни вчасно?

01 березня 2020 року набули чинності найновіші зміни до ЗУ «Про ліцензування…», проте ми хочемо нагадати про зміни до цього закону, які були внесені ще в грудні 2019 року. Це стосується всіх ліцензіатів, діяльність яких регулюється даним законом, в тому числі й суб’єктів охоронної діяльності. Але, на жаль, досі не всі ліцензіати знають про зазначені зміни та не дотримуються вимог.

Сьогодні ми поговоримо про вимоги законодавства, що потребують Вашої уваги та розповімо про можливі наслідки їх ігнорування.

Цікаво: Вимоги до фахівця з охорони

Яка відповідальність передбачена за порушення вимог законодавства?

Ще донедавна вимога протягом місяця повідомляти орган ліцензування про зміни була просто передбачена даним законом без вказівок на санкції. Але нині норму доповнено абзацом такого характеру: в разі порушення ліцензіатом строків повідомлення органу ліцензування про зміну в інформації, що подавалась для отримання ліцензії, до ліцензіата застосовується адміністративна відповідальність.

Закон про ліцензування самостійно не встановлює розмірів штрафів, але одночасно були внесені зміни і до Кодексу про адмін. правопорушення. А саме - до статті 164 було внесено положення, відповідно до якого невиконання ліцензіатом своєчасного повідомлення органу ліцензування про зміни тягне за собою штраф у розмірі від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Сьогодні це від 4250 грн  до 8500 грн. Можливо, сума й не критична, але й таких витрат можна уникнути, виконавши приписи законодавства. 

Ми можемо допомогти Вам внести всі необхідні зміни максимально швидко та без проблем.

Важливо: Кого стосуються зміни в законі про ліцензування?

Чи може виявитись, що в зв’язку зі змінами, ліцензіат більше не відповідає ліцензійним вимогам? 

На жаль, може. Якщо у вас змінився, наприклад, фахівець із заходів охорони, то бажано попередньо пересвідчитись, чи він дійсно підходить для цієї посади і що трудовий договір із ним укладено правильно. Адже якщо виявиться, що документи нового фахівця не відповідають нормам, то це є підставою для зупинення дії/анулювання ліцензії. 

Але що саме цікаве, це відбудеться не одразу, а при проведенні перевірки, оскільки механізму зупинення ліцензії внаслідок подачі повідомлення про зміни не передбачено. Таким чином, ліцензіат може й не здогадуватись, що він більше не відповідає ліцумовам і що найближчу перевірку він не пройде (принаймні безболісно).

Тож впевнитися, що Ваш фахівець відповідає нинішнім вимогам потрібно заздалегідь.

Цікаво: Де отримати послужний список для фахівця з охорони?

Як убезпечити себе під час проведення змін? 

Ще до проведення змін потрібно пересвідчитись, що вони не суперечать чинному законодавству. 

У випадку з новим фахівцем по заходах охорони слід ретельно його перевірити на предмет того, чи він підходить на дану посаду. Наприклад, звернути увагу на його довідки згідно з переліком в ліцумовах. Адже можливий казус з даним фахівцем полягає в тому, що інформація про нього не відображається в ліцензійному реєстрі. Тому немає можливості пересвідчитись, чи долучив орган ліцензування його документи до справи, чи ні. 

Якщо у Вас є сумніви щодо того, чи відповідає Ваш новий фахівець з охорони вимогам закону та чи вірно оформлені будь-які зміни до документів Вашої компанії - звертайтесь до нас. Ми надамо Вам відповідь швидко та просто.

Написати автору лист

ВСЕ ЩЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ЗАПИТАННЯ?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість

Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ
Пов'язана практика Послуги по темі статті
0 800 210 915