ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиПубликації в ЗМІКоментарі нашого юриста для газети "Сегодня"

Коментарі нашого юриста для газети "Сегодня"

Юрист ЮК «Правова допомога» Володимир Місюрак надав коментарі щодо ситуацій, які виникли у читачів газети "Сегодня".

Матеріал доступний в друкованому вигляді в номері газети 31 липня 2013 року.

Запитання:

«Доброго дня! Хотілося б поставити питання з приводу реєстрації шлюбу. Чи можна зареєструвати шлюб в одному із загсів України за умови, що чоловік і жінка - громадяни РФ? Заздалегідь дякую за відповідь», - Ілля Русєнков.

Консультує Володимир Місюрак, юрист ЮК «Правова допомога»:

«Відповідь на питання однозначна: можна. Стаття 26 Конституції України говорить, що іноземці, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими ж правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією , законами чи міжнародними договорами України. Ст. 56 Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачає, що форма і порядок укладення шлюбу в Україні між іноземцями визначаються правом України. Основним документом, що регулює питання шлюбу в нашій державі, є Сімейний кодекс. Для укладення шлюбу потрібно дотримуватися низки вимог. Це мінімальний шлюбний вік, а саме 18 років (в окремих випадках 16), заборона на шлюби між особами, близькими по лінії споріднення, відсутність примусу. Ще одна важлива вимога - одношлюбність. Особи, які перебували у шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб тільки при пред'явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу. Тому після перевірки законності підстав вашого перебування на території України, відсутності інших не припинених шлюбів, а також у разі відповідності всім вимогам сімейного законодавства ви можете сміливо подавати заяву».

Запитання:

«Мій син ( 19 років) навчається в США, поїхав коли йому було 15, на обліку у військкоматі не стоїть. Зараз потрібно отримувати закордонний паспорт - і постає питання про строкову службу. Два роки тому ми були у військкоматі і показували довідки про навчання, на що нам відповіли , що відстрочки синові не бачити, бо між Україною і США немає договорів про навчання, є тільки з Туреччиною. Підкажіть, що робити». - Анна Яцко.

Консультує Володимир Місюрак, юрист ЮК «Правова допомога»:

«На сьогоднішній день справді не існує міжнародних договорів у сфері освіти між Україною та США. Тому ви не зможете отримати відстрочку на підставі п.9 ст.17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». На даний момент оптимальним рішенням було б продовжити візу і залишитися в США, оскільки чинне законодавство не на вашу користь. Є ймовірність, що найближчим часом наші Збройні сили все-таки перейдуть на контрактну форму служби і потреба в строковій відпаде. Однак якщо продовження перебування в США є неможливим без повернення в Україну, то можна спробувати наступний варіант. Ст.17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачає такий вид відстрочки від строкової служби, як відстрочка за станом здоров'я. Вона надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби. Така відстрочка буде дійсна на період до одного року. Якщо ваш син підпадає під дію п.7 ст.17 вищезазначеного закону - він зможе уникнути негайного призову. Часу відстрочки буде достатньо для отримання нового паспорта і візи. Однак таке рішення проблеми не є гарантованим і багато в чому буде залежати від податливості військкоматів та інших органів і прикладених вами зусиль».

Можливо Вас також зацікавить матеріал про візовий режим перебування іноземців в Україні

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ
Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті