ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиПубликації в ЗМІКоментар юриста компанії для газети "Сегодня"

Коментар юриста компанії для газети "Сегодня"

Юрист ЮК «Правова допомога» Марія Богданович надала газеті "Сегодня" чергові коментарі щодо особливостей пенсійного забезпечення в Україні.

Матеріал доступний в друкованому вигляді, а також на сайті газети «Сегодня» за посиланням - http://www.segodnya.ua/economics/finance/Kak-platyat-pensii-pri-smene-grazhdanstva-i-kogda-dayut-nizhe-minimalki.html.

Питання:

“Я хочу вийти на пенсію за вислугою років, так як маю 25 років педагогічного стажу. Чи будуть входити 4 роки навчання в училищі для нарахування пенсії за вислугою, і як її порахувати?”

Відповідає Марія Богданович:

“Так, ці 4 роки увійдуть в стаж. Адже згідно ЗУ “Про пенсійне забезпечення” навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі зараховується до стажу роботи для нарахування пенсії за вислугою.

А для обчислення пенсії потрібно взяти середньомісячний заробіток за будь-які 60 міс. роботи підряд протягом усієї трудової діяльності, незалежно від перерв у роботі. Після чого взяти заробіток за період роботи з 1.07.2003 до моменту звернення за пенсією. Тобто середньомісячний заробіток обчислюється за 2 періоди.

Заробіток за період роботи до 1.07.2003 враховується на підставі документів про нараховану зарплату (дохід). За період роботи з 1.07.2003 - за даними персоніфікованого обліку в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування”.

Питання:

“Стаж моєї мами - 35 років. Згідно з новим законом, вона повинна вийти на пенсію у віці 56 років 6 міс. Але так як у неї страховий стаж 30 років, вона має право вийти на пенсію достроково. Так як вона більше 20 років отримувала дуже маленьку зарплату, у неї буде мінімальна пенсія. При достроковому виході, за законом, у неї відрахують 0,5% за кожен недопрацьований місяць до 56 років 6 міс. Мама вважає, що її пенсія буде нижче мінімального розміру та так і залишиться на рівні 840 грн. Чи так це?”

Відповідає Марія Богданович:

“Так, ваша мама права, її пенсія може бути нижче мінімальної. Дійсно, при достроковому виході на пенсію на підставі пункту 7.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” розмір пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Це означає, що якщо розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28, дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то він на підставі пункту 7.2 буде зменшений на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

Однак збільшення розміру пенсії в майбутньому все ж можливо. Наприклад, воно відбудеться при зміні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наступне зростання такого мінімуму - 1 грудня 2013 р.). Або ж в результаті перегляду відсотка, на який зменшено розмір пенсії, у разі влаштування вашої мами на роботу”.

Ми придбали значний досвід захисту інтересів пенсіонерів в рамках реалізації проекту "Захист інтересів окремих категорій фізичних осіб".

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті