ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиПубликації в ЗМІЮрист компанії прокоментував ситуацію, що склалася навколо будівельного питання

Юрист компанії прокоментував ситуацію, що склалася навколо будівельного питання

Юрист ЮК «Правова допомога» Альона Литвин, надала газеті «Сегодня» коментар щодо ситуації одного з читачів.

В друкованому вигляді коментар юриста доступний в номері газети від 23 січня 2013 року.

«Добрий день, «Юрлікбез»! У нас приватний двір і будинок, у сусідів будинок на межі з нашою ділянкою. Чи зобов'язані ми надати їм 1 метр своєї території для доступу до будови для оздоблювальних робіт або за бажанням? Чи можуть вони зберігати у нас свої будматеріали?» - Олена.

Відповідь юриста компанії:

«Доступ - лише за вашим бажанням. А зберігання будматеріалів - незаконне.

Ключовим у вашій ситуації буде закріплене Конституцією України (ст. 41) право приватної власності.

Будинок та земельна ділянка, що належить вам на праві приватної власності, - це садиба в розумінні ст. 381 Цивільного кодексу України. Обов'язкове доповнення до будівельного паспорту вашої садиби - Вимоги до забудови земельної ділянки. Якщо, згідно з даними Вимогам, у вас є технічна можливість надати частину своєї земельної ділянки для сусідів, ви маєте право це зробити. Але не зобов'язані.

А згідно закону «Про благоустрій в Україні», зберігання будматеріалів за межами будмайданчиків забороняється. Це незаконно».

Даний коментар надано в рамках практики компанії «Нерухомість, будівництво, земельне право».

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті