ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваЧи можна призначити директора одночасно фахівцем з охоронної діяльності?

Чи можна призначити директора одночасно фахівцем з охоронної діяльності?

При подачі документів на ліцензію з охоронної діяльності часто виникає проблема щодо призначення директора-фахівця. Справа в тому, що управління ліцензування вимагає в пакеті документів наявність трудового договору (або запису у трудовій книжці) щодо призначення працівника на посаду фахівця з організації заходів охорони. Якщо ж директор займає посаду фахівця за сумісництвом, то трудовий договір укласти неможливо. Адже це має бути угода між роботодавцем і працівником,  і в даному випадку першим виступає директор. Також відповідно до пункту 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Яке вирішення проблеми пропонують ліцумови?

В підпункті 2 пункту 6 Ліцензійних умов на провадження охоронної діяльності, зазначається, що для підтвердження відповідності умовам залучення працівників, які задіяні до здійснення охоронних заходів, необхідно подавати копію трудового договору або витяг з трудової книжки особи, завірені суб’єктом господарювання.

Єдиний варіант, який відповідає положенням ліцензійних умов - це укладення трудового договору між засновником та працівником, який призначений на посаду директора з покладанням виконання обов’язків фахівця зі здійсненням охоронних заходів.

Оскільки директор представляє інтереси охоронної компанії, він уповноважений призначати на посади працівників,  укладати трудові договори та робити запис у трудову книжку працівника. Проте, якщо він за сумісництвом виконуватиме обов’язки фахівця, то необхідності у призначенні не буде, як і в записі у трудовій книжці.

Висновок

Зіткнувшись з частою проблемою і проаналізувавши законодавство, можна дійти до висновку, що ліцензійні умови мають прогалину. Вона стосується осіб, які одночасно займають посаду директора та виконують обов’язки фахівця зі здійснення охоронних заходів. Для врегулювання даної невідповідності управління ліцензування пропонує укладати трудовий договір між засновником та директором охоронної компанії про призначення директора на посаду фахівця зі здійснення охоронних заходів.

Написати автору лист

ВСЕ ЩЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ЗАПИТАННЯ?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ
Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті