Послуги по темі
даного матеріалу: Обслуговування неприбуткових організацій Податкове право Отримання індивідуальних податкових консультацій Реєстрація змін у громадській організації Реєстрація громадської організації Реєстрація Благфонду Зміни у Благфонді Внесення змін до статуту громадської організації Підготовка документів (Благфонд) Статус неприбутковості

Volodymyr Misyurak
Lawyer

Не знаєте як отримати ліцензію? Я можу допомогти вам в цьому питанні!
Зателефонуйте нам:

+38 (044) 331 95 10

або натисніть:

Консультація юриста
ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваПро зміни до Податкового кодексу в частині неприбуткових організацій (2015)

Про зміни до Податкового кодексу в частині неприбуткових організацій (2015)

Передноворічні дні у Верховній Раді відзначилися значною кількістю, м’яко кажучи, сумнівних законопроектів, які, однак, були прийняті парламентарями. Серед іншого, законом № 71-VIII від 28.12.2014 було внесено зміни в Податковий кодекс України. Особливу увагу в даному нормативному акті привертає правове регулювання оподаткування неприбуткових організацій. Чи точніше його відсутність.

Так, маючи на меті повторно ознайомитись зі змістом ст.157 ПКУ, відвідувач офіційного порталу ВРУ не знайде її в звичному місці. Нова редакція третього розділу кодексу повністю вилучила положення статті, яка донедавна регулювала оподаткування благодійних фондів, громадських та інших організацій, які входили в категорію неприбуткових. Зміни торкнулися положень й інших пов’язаних статей.

Зокрема, нова редакція ст. 133, очевидно маючи на меті частково замінити вилучену 157, передбачила оновлений і суттєво скорочений перелік суб’єктів, які звільняються від сплати податку на прибуток підприємств.

Як і раніше в ньому наявні бюджетні установи, щоправда, без деталізації на конкретні їх види, а тому припускаємо, що в дану категорію входитимуть всі установи, які фінансуються за кошти бюджету.

Основне ж зацікавлення, чи краще сказати занепокоєння, викликає перелік організацій недержавного сектору, які можуть отримати статус неприбуткових.

У відповідності до внесених змін, більше не відносяться до таких кредитні спілки, житлово-будівельні кооперативи, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), професійні спілки, організації роботодавців, садівничі та гаражні кооперативи, інші організації та установи.

В той же час подібної долі вдалося уникнути громадським об’єднанням, політичним партіям, релігійним та благодійним організаціям, пенсійним фондам. При цьому, для звільнення від сплати вказаного податку, метою цих суб’єктів не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій. Цікаво, що дане формулювання дослівно повторює ч.1 ст.11 Закону України “Про благодійну діяльності та благодійні організації” чим підганяє всі вказані організації під визначення нормативного акту, що регулює виключно благодійництво.

Другою умовою отримання  статусу неприбутковості є внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами. У зв’язку з цим незрозуміло що робити тим організаціям, які вже були внесені до Реєстру і досі вважаються неприбутковими згідно з положеннями окремих законів, проте були виключені з ПКУ. Для прикладу, положення статті 4 Закону “Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків” все ще визначає ОСББ неприбутковою організацією. Невідомо також що робити цим організаціям у тому випадку, якщо вони тільки планують реєструватися неприбутковими.

Не менш насущним є питання колізій у самому ПКУ. Так, в той час як стаття 133 виключає неприбуткові організації з переліку платників податку на прибуток підприємств, ст. 57 передбачає, що неприбуткові установи (організації) все-таки сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік. Проте підстави для сплати такого податку законодавець не завбачливо вказати забув.

Тепер неприбуткові організації, яким профільними законами дозволена підприємницька діяльність (наприклад п.2 ч.2 ст.21 Закону № 4572-VI від 22.03.2012 передбачає таке право для громадських об’єднань) більше не можуть орієнтуватись на ст. 157 ПК для розмежування діяльності на ту, яка оподатковується, і яка від оподаткування звільняється. Дане проблемне питання потребує нагального урегулювання, з яким, сподіваємось, законодавець не забариться.

Тим часом, неприбутковим організаціям потрібно бути обережними в питаннях здійснення господарської діяльності, яка, всупереч їх розумінню, може бути обкладена податком. Убезпечити свою організацію, серед іншого, можна шляхом отримання податкових консультацій, які не тільки прояснять позицію Державної Фіскальної Служби, а й послужать надійною гарантією правомірності дій платника податків.

Не зважаючи на всі складнощі, викликані новим регулюванням статусу неприбутковості, юристи практики податкового права нашої юридичної компанії успішно отримують рішення про включення Клієнтів до Реєстру неприбуткових установ та організацій вже з самого початку 2015 року. 

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті