Юридична компанія «Правова Допомога»Публікації нашої юридичної фірмиКоментарі щодо законодавстваВідомості про персонал, спецзасоби та транспорт реагування охоронної фірми: подавати чи не подавати?

Відомості про персонал, спецзасоби та транспорт реагування охоронної фірми: подавати чи не подавати?

19 вересня 2019 року набирають чинності зміни до ліцумов провадження охоронної діяльності. Серед нововведень – зміна дати, до якої повинні бути подані відомості про персонал. Відтепер це 15 вересня

В нашому попередньому матеріалі ми обіцяли тримати руку на пульсі новин, отже сьогодні ми надамо нові дані щодо цього питання.

Цей матеріал обов'язковий до прочитання всім охоронним фірмам, оскільки зможе роз'яснити заплутану ситуацію з нововведеннями в процесі подання відомостей.

Наша послуга: Ліцензія на охоронну діяльність

Що каже МВС?

Не зважаючи на те, що нова редакція ліцензійних умов набере чинності лише через чотири дні після встановленого нею ж останнього дня подачі відомостей, Управління ліцензування МВС рекомендує подавати їх вже зараз. Тобто ще до вступу в силу нової редакції ліцумов. Хоча насправді, для цього немає ніяких законних підстав. 

Аргумент: краще подати, ніж не подати. Швидше за все, орган ліцензування сам збитий з пантелику цією ситуацією і просто намагається перестрахувати себе. Тож всім ліцензіатам рекомендує зробити те ж саме.

Стаття на тему: Нормативне регулювання охоронної діяльності

Хто повинен подавати відомості та наскільки це збігається з вимогою органу ліцензування?

У підпункті 2 пункту 7 чинних ліцумов зазначено, що суб’єкт охоронної діяльності повинен повідомити орган ліцензування про зміни даних, які були подані при отриманні ліцензії не пізніше одного місяця з моменту настання таких змін. 

Увага! В дужках пункту міститься примітка: крім даних щодо персоналу охорони, про зміну яких органу ліцензування повідомляється щороку до 15 грудня (станом на 1 грудня). З чого виходить, що якщо не було змін, то й подавати відомості нема про що.

Ба більше, Управління ліцензування рекомендує подавати до 15 вересня не тільки відомості про персонал, а й про спеціальні засоби та транспорт реагування. Навіть якщо у ліцензіата немає ні того, ні іншого. Тобто пусті відомості. Бланки цих відомостей набирають чинності лише 19.09.2019 року. Аргумент органу ліцензування – той самий: хай буде.

Чи повинні взагалі суб’єкти охоронної діяльності подавати відомості про спецзасоби і транспорт реагування? 

У Постанові КМУ від 5 липня 2019 р. № 578 зазначено: в абз. 2 підпункту 2 пункту 7 слова і цифри “15 грудня (станом на 1 грудня)” змінити на слова і цифри “15 вересня (станом на 1 вересня)”. Нагадуємо, що зараз написано в даній нормі: “крім даних щодо персоналу охорони, про зміну яких органу ліцензування повідомляється щороку до 15 грудня (станом на 1 грудня)”. Тобто про подачу відомостей по спецзасобам і транспорту взагалі ніде не йдеться.

Що буде, якщо не послухати «рекомендацій» органу ліцензування і не подавати вищезазначені відомості? 

При проведенні планової перевірки, один із пунктів, які перевіряються - чи були подані відомості про зміну персоналу охорони. Припустимо, змін не було, тому і відомості не подавалися. Але в акті перевірки немає такої графи «змін не було». Тому навпроти подачі відомостей просто не поставлять галочку, адже відомості не були подані. А це – недотримання вимог ліцензійних умов і штраф 1700 грн.

Стаття на тему: В якому випадку можна не допускати орган ліцензування до перевірки охоронної фірми 

Подавати чи не подавати вищевказані відомості до 15 вересня 2019: аргументи «За» і «Проти»

«Проти» (тобто НЕ подавати):

В разі чого - можна оскаржити. Це правда. По-перше, закон не має зворотної дії в часі, а тому не можна буде притягнути до відповідальності за те, що не подали відомості ще до вступу в силу нової редакції ліцумов. 

По-друге, навіть якщо в акті не поставлять галочку навпроти «відомості подано», то в Експертно-апеляційній раді з питань ліцензування і в суді, якщо справа дійде аж до суду, можна буде використати аргумент, що ліцензійні умови передбачають подачу відомостей лише в разі настання змін.

Інше питання наскільки правильно буде оформлена заява до Ради та яким чином буде проведений захист.

Законом такого не передбачено. З відомостями про спецзасоби і транспорт ще простіше: про них немає жодної згадки в ліцумовах.

Стаття на тему: Анулювання охоронної ліцензії: що робити і як попередити?

«За» (чому краще подати):

Оскаржувати – це довго і дорого. Будь-яке оскарження – це доволі тривалий і трудомісткий процес. Експертно-апеляційна рада розглядає скарги близько одного місяця, а швидкість судових процесів – явище загальновідоме. А це означає затримки у Вашій діяльності, а отже фінансові витрати.

Таким чином, щоб уникнути непорозумінь і непотрібних витрат грошей та часу у майбутньому, краще подати всі ці відомості до 15 вересня.

Якщо у Вас виникли будь-які питання щодо подання відомостей, оскарження дій контролюючих органів щодо діяльності Вашої охоронної фірми і т.д. - звертайтесь за консультацією до наших спеціалістів.

Написати автору лист

ВСЕ ЩЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ЗАПИТАННЯ?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість

Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ
Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті