ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваЯк стати директором закладу охорони здоров'я та медичним директором одночасно? Чи може одна людина займати дві посади?

Як стати директором закладу охорони здоров'я та медичним директором одночасно? Чи може одна людина займати дві посади?

Цей матеріал буде корисний для тих, хто хоче знати, чи може одна особа сумістити роботу одразу на двох посадах.

Питання, які розкриє дана стаття:

  • чи однакові умови ставляться  для приватних і державних закладів при працевлаштуванні медичного директора та директора закладу охорони здоров'я?
  • які особи не мають права працювати за сумісництвом?
  • які обмеження передбачає законодавство? 

Вимоги законодавства

На що варто звернути увагу:
  • на те, що особа має право працювати одночасно на декількох посадах (на одному чи декількох підприємствах) - ст. 43 Конституції та ст. 21 КЗпП України.[1]
  • на зміну законодавства, а саме на обов’язкову наявність не тільки Директора, але й Медичного директора в структурі керівництва закладів охорони здоров’я. При цьому важливо, що Директор відповідає за обов'язки установи з питань господарської діяльності, адміністрування, фінансових питань, представляє інтереси установи охорони здоров'я у відносинах інших об'єктів госп.діяльності та інші питання, які прямо не пов'язані з наданням мед. послуг цією установою. Ці нововведення передбачені  Наказом Міністерства охорони здоров’я  України № 1977 від 31 жовтня 2018 року Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я».

Тож чи може ці посади обіймати одна і та ж фізична особа?

Це питання необхідно розглядати для державних, комунальних і приватних закладів окремо.

Порядок і умови роботи за сумісництвом

Порядок i умови роботи за сумісництвом  визначені Постановою № 245 [2] та Наказом № 43 [3]

Відповідно до пункту 4 Постанови № 245 не мають права працювати за сумісництвом:

  • керівники  державних  підприємств,
    установ і організацій та їхні  заступники
  • керівники  структурних
    підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої
    діяльності).

 Відповідно до пункту 1 Положення № 43 сумісництвом вважається робота, яку виконують регулярно,  на умовах  трудового договору у вільний від основної роботи час. Неважливо, виконується вона на тому ж або іншому підприємстві, в  установі,  організації   або у громадянина (підприємця, приватної особи).

Таким чином, на посаді Директора державного закладу охорони здоров’я та Медичного директора такого закладу не може працювати одна й та сама особа. Адже обидві посади є керівними. Але це стосується лише державних і комунальних закладів.

Висновок

Наразі не існує загальних обмежень роботи за сумісництвом, оскільки немає відповідного нормативно-правового акту про його обмеження. Проте, в державному закладі така практика заборонена.

Щодо заборони роботи за сумісництвом на керівних посадах в приватних закладах охорони здоров’я - прямої норми, яка це забороняє немає. І тому, на посаді Директора приватного закладу охорони здоров’я та Медичного директора такого закладу може працювати одна й та сама особа, яка відповідає вимогам, які ставляться до зайняття такої посади.

 

Ви знаходитесь у схожій ситуації? Хочете дізнатися детальніше про роботу за сумісництвом на керівних посадах? Наші юристи індивідуально розглянуть ваш випадок. Звертайтеся за номером 0 800 330 967

 

Нормативне регулювання: 

[1] - Частиною 2, статті 21 Кодексу законів про працю передбачено: Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. (Робота за сумісництвом)

[2] Затвердженою  Кабінетом Міністрів України вiд 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ i організацій»

[3] Відповідно до «Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ i організацій», затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту i Мінфіну України від 28.06.93 р. № 43, зареєстрованим у Мін’юсті України 30.06.93 р. за № 76

Написати автору лист

ВСЕ ЩЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ЗАПИТАННЯ?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ
Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті