Оскарження податкового повідомлення-рішення в Україні в 2020 році

Будь-яка податкова перевірка спрямована на те, щоб виявити у діяльності підприємства факти несплати обов'язкових податкових платежів до бюджету.

Якщо порушень не виявлено, то податкова перевірка оформляється довідкою, у разі ж виявлення порушень - актом, який послужить підставою для подальшого вручення платнику податків податкового повідомлення-рішення (далі - ППР).

Сьогодні ми поговоримо про те, чи можна визнати протизаконним таке повідомлення і що робити в такій ситуації, якщо вона Вам загрожує.

Також читайте: Перевірки рахунків ФОП

В якому випадку можна очікувати податкового повідомлення-рішення?

Найчастіше ППР складаються в таких випадках:

  • платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію, а при податковій перевірці виявилося, що діяльність, яка призвела до виникнення об'єктів оподаткування, проводилася;
  • дані податкових перевірок результатів діяльності показали заниження або завищення суми його податкових зобов'язань;
  • перевірка стягування податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, виявила порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів;
  • заниження або завищення податкових зобов'язань відбулося в результаті митного контролю (перевірка митних декларацій), тощо.

Найбільш виграшним варіантом, в разі отримання податкового повідомлення, буде звернутися до юриста як тільки воно Вам прийшло. На цій стадії юрист точно скаже, наскільки помиляється податкова і які перспективи оскарження в даній ситуації.

Це допоможе Вам не витрачати час і гроші даремно.

Читайте також: Новини фінмоніторингу: чи заблокує банк рахунок?

Як відбувається оскарження ППР?

Оскарження платником податків ППР - складний процес, метою якого є повне скасування ефекту ППР. Податковий кодекс України передбачає наступні механізми щодо скасування ППР:

  • адміністративний порядок оскарження, тобто досудовий;
  • врегулювання спору в адміністративному суді.

Процес адміністративного оскарження - це направлення скарги до контролюючого органу вищого рівня, рішення якого є остаточним в адміністративному порядку оскарження.

Термін для подачі скарги - 10 робочих днів з моменту отримання ППР. Якщо Ви термін пропустите - скарга розглядатися не буде.

При цьому, винний платник податків повинен заплатити нараховані зобов'язання протягом 10 календарних днів, але крім тих випадків, коли протягом цього ж терміну він почав процедуру оскарження.

Базуючись на практиці, адміністративний порядок скасування ППР найчастіше є формальним, але при цьому у підприємства з'являється час для опрацювання стратегії захисту своїх інтересів у суді.

Ми радимо робити це як перший крок в процесі скасування ППР.

Оскарження ППР у судовому порядку відбувається в окружному адмінсуді за місцезнаходженням платника податків чи податкового органу.

До суду можна подати й пізніше 10 днів з моменту отримання повідомлення. На такий крок у Вас є, по суті, 1095 днів - термін позовної давності, передбачений ст. 102 ПКУ.

Тут одним з найважливіших моментів буде правильне складання позовної заяви. Вам потрібно буде довести незаконність прийнятих ППР і надати посилання на підтверджувальні документи і на відповідні нормативно-правові акти. Суть позовної вимоги повинна звучати так: визнати протиправним і скасувати ППР.

Необхідно детально прописати всі вжиті заходи досудового врегулювання, додати до позовної заяви копії скарг і отримані результати їх розгляду.

Результатом розгляду позову судом може бути:

  • рішення про відмову в задоволенні позову;
  • скасування ППР і суми грошового зобов'язання;
  • зменшення грошового зобов'язання.

Якщо Ви оскаржили ППР в судовому порядку, спробувати оскаржити його ще й в адміністративному, вже не вийде. Тому треба ретельно продумувати свої дії.

Приклад оскарження ППР в суді Ви можете прочитати тут.

Якщо Вам потрібна термінова допомога з оскарженням податкового повідомлення-рішення - телефонуйте нам!

Дата публікації: 30/04/2020

Ми готові Вам допомогти!

Зв'яжіться з нами через пошту [email protected], за номером телефону +38 044 499 47 99 чи через форму: