ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиПубликації в ЗМІКоментарі юриста компанії для рубрики Юрлікбез газети "Сегодня"

Коментарі юриста компанії для рубрики Юрлікбез газети "Сегодня"

Юрист нашої компанії Андрій Бузинний надав коментарі для рубрики Юрлікбез Газети "Сегодня".

Коментарі були опубліковані в газеті «Сегодня» 23 листопада 2012 року, а також 4 грудня 2012 року.

Нижче доступні повні тексти матеріалів.

Питання:

Мій син, інвалід по зору, працює приватним підприємцем-інкасатором. При заповненні першого ж податкового звіту в податкову адміністрацію м. Києва він через незнання вписав у звіт інкасовану і здану суму за перший квартал (381212 грн. 88 коп.). Податкова наклала на нього штраф у сумі, що дорівнює п'ятикратно збільшеній податкової сумі - 1906564 грн. 40 коп.

Після цього подала на нього в суд, який ухвалив рішення стягнути цю суму. Чи може син якимось чином уникнути сплати штрафу, враховуючи те, що він починаючий підприємець?

Консультує Андрій Бузинний, старший юрист юркомпанії «Правова допомога»:

Фізична особа-підприємець  відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном. Таким чином, стягнення боргу можливе як за рахунок грошових коштів, так і за рахунок іншого особистого майна, в тому числі і нерухомості (квартири).

Розміри штрафів безпосередньо залежать від виду порушення податкового законодавства, тому їх суми можуть бути різними. Однак сума штрафів ніяк не залежить від того, початківець підприємець чи ні. Уникнути сплати штрафу, звичайно ж, можна, але для цього необхідно оскаржити рішення контролюючого органу (якщо це ще не зроблено) і судове рішення. Конкретні шляхи і можливості оскарження можна визначити лише на основі аналізу документів і вже вчинених дій. У разі якщо у вашого сина немає ні грошей, ні майна, на яке може бути накладено стягнення, борг може погашатися з будь-яких майбутніх виплат. Наприклад, в цьому випадку з пенсії можуть відраховувати не більше 20%, а із зарплати - не більше 50% ».

Питання:

Наш єдиний син давно проживає і працює в Челябінську (Росія). Ми з дружиною хочемо оформити на нього свою квартиру в Києві. Нотаріус запропонував декілька варіантів: дарча, заповіт, договори довічного утримання чи купівлі-продажу. Хто і скільки в цих випадках повинен буде заплатити при оформленні документів? »

Консультує Андрій Бузинний, старший юрист юркомпанії «Правова допомога»:

У вашій ситуації можна вибрати 2 основних варіанти розвитку подій. Все залежить від того, хто буде платником податку: власник нерухомості (відчужувач) або той, кому майно передається (одержувач). Якщо вибрати варіант з купівлею-продажем, міною чи іншою формою передачі прав на квартиру, крім спадкування і дарування, то обов'язок по сплаті податку покладається на вас (відчужувача).

Однак, згідно зі ст. 172 Податкового кодексу, якщо ви продаєте нерухомість не частіше разу на рік, ви звільняєтесь від сплати податку. Проте у вашій ситуації син, якщо він буде визнаний «нерезидентом», зобов'язаний буде при подальшому продажі (відчуженні) сплатити 15% від ціни продажу. Якщо вибрати варіант із спадкуванням чи даруванням, то обов'язок по сплаті податку покладається на сина (одержувача). У відповідності зі ст. 174.2.1 Податкового кодексу, звільняється від податку одержувач, який перебуває в першому ступені споріднення з відчужувачем (як у вашій ситуації). Однак якщо одержувач «нерезидент», то незалежно від ступеня споріднення, ставка податку становитиме 15-17%.

Як бачите, отримання вашим сином статусу резидента дозволить йому заощадити на сплаті податків. Абсолютно законно такий статус можна отримати за допомогою визначення «центру життєвих інтересів» на території України. Це можна зробити за підтримки юристів.

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті