ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваЯк уникнути оплати за розміщення зовнішньої реклами?

Як уникнути оплати за розміщення зовнішньої реклами?

Просмотров: 9738

Представити інформацію про свою фірму і при цьому не платити за розміщення зовнішньої реклами можна шляхом розміщення інформаційних вивісок або табличок. Але до розміщення таких вивісок встановлені особливі вимоги: як щодо їх розміру, змісту, так і правил установки. При недотриманні цих вимог державні органи можуть накласти штраф за несанкціоноване розміщення реклами або демонтувати вивіску (табличку), встановлену без дозволу. Нами була підготована юридична консультація щодо цього питання.

Вимоги до змісту інформаційної вивіски 

Вимоги до змісту інформаційної вивіски (таблички) встановлені ч. 6 ст. 9 закону «Про рекламу». Згідно з цією нормою вивіска (табличка) може містити лише таку інформацію:

  • зареєстроване найменування особи;
  • знаки для товарів і послуг, що належать цій особі;
  • вид діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи),
  • час роботи.
Розміщуватися така вивіска (табличка) може в наступних місцях:
  • на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення;
  • на зовнішній стороні будинку чи споруди, але не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування приміщення;
  • біля входу в таке приміщення.

Розміщення іншої інформації (наприклад, номера телефону, електронної адреси) або в іншому місці може дати контролюючим органам формальні підстави вважати її зовнішньою рекламою.

Визнання ж вивіски (таблички) зовнішньою рекламою, розміщення якої було здійснено всупереч Типовим правилам, що встановлені постановою КМУ від 29.12.2003 року № 2067, є підставою для накладення штрафу. Розмір штрафу за ч. 4 ст. 27 Закону «Про рекламу» дорівнює 5-кратній вартості розповсюдження реклами, а якщо таку вартість визначити неможливо - 5100 гривням.

Протоколи про такі правопорушення можуть складати посадові особи АМКУ, НРТР, Мінфіну, ДКЦПФР та Держспоживстандарту. Повноваження щодо накладення таких штрафів належать органам Держспоживстандарту (органам захисту прав споживачів). Виконкоми місцевих рад при цьому мають право лише подавати інформацію органам захисту прав споживачів про виявлені порушення.

Не маючи повноважень щодо накладення штрафів, місцеві органи влади вигадали інший спосіб боротьби із самовільно встановленими рекламними засобами - демонтаж. Законами такий спосіб усунення порушень не передбачений, однак поки документи місцевої влади, що дозволяють демонтаж, не скасовані судом, з ними доводиться рахуватися.

Зокрема, в Києві демонтаж передбачений розділом 17 Порядку розміщення реклами в м. Києві, що затверджений рішенням Київради від 22.09.2011 року № 37/6253. Підставою для демонтажу тут слугує наказ Головного управління розміщення реклами. Строк для самостійного демонтажу встановлює Головне управління або КП «Київреклама». При невиконанні вимог щодо самостійного демонтажу, його здійснює КП «Київреклама».

На місцевому рівні також можуть бути встановлені додаткові вимоги до інформаційних вивісок і табличок. У Києві, наприклад, такі вимоги встановлені розпорядженням КМДА від 15.04.2011 року № 565.

Згідно з цим документом площа інформаційної вивіски не може перевищувати 2 кв. метри, а таблички - 1 кв. метр.

Для розміщення інформаційної вивіски в Києві необхідно оформити паспорт на її розміщення. Такий документ оформляє Головне управлінням з питань реклами при умові виконання цілого ряду додаткових технічних, архітектурно-естетичних, інформаційних вимог та вимог щодо місця розташування. Для отримання такого паспорта необхідно подати пакет з 12 документів і пройти тривалу процедуру узгоджень. Паспорт при цьому оформляється лише на 2 роки.

Розміщення вивіски без отримання паспорта, а також її розміщення з порушенням встановлених вимог є підставою для її демонтажу. Він також можливий на підставі наказу Головного управління з питань реклами. При цьому власнику вивіски надано 3-денний термін з моменту отримання відповідної вимоги на самостійний демонтаж вивіски. У разі невиконання цієї вимоги можливий демонтаж з боку КП «Київреклама». Штрафів за порушення правил розміщення інформаційних вивісок не встановлено.

У зв'язку з цим у Києві куди вигідніше розміщувати не вивіски, а інформаційні таблички, оскільки для них оформляти паспорт не потрібно. Але така табличка може розміщуватися лише на фасаді будинку, будівлі або споруди, в якому особа займає приміщення, або біля входу в таке приміщення, на дверях або на склі вітрини. При цьому вона може містити інформацію лише про найменування, належність та час роботи особи.

Даний матеріал підготували фахівці Юридичної компанії "Правова допомога".


Просмотров: 9738
Пов'язана практика
Всі пов'язані публікації

Послуги по темі
даного матеріалу: Юридична консультація Інтелектуальне право
Доп. меню
Связанная практика Услуги по теме материала