ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваЧи можна призначити іноземця керівником українського товариства з обмеженою відповідальністю без дозволу на застосування праці іноземців?

Чи можна призначити іноземця керівником українського товариства з обмеженою відповідальністю без дозволу на застосування праці іноземців?

  • Як обирають керівника товариства?
  • Чи є особливі вимоги для іноземців?
  • Чи обов'язково отримувати дозвіл на застосування праці іноземців?

Керівник товариства з обмеженою відповідальністю призначається на загальних зборах учасників товариства. Зміна керівника підлягає державній реєстрації. А при створенні нового товариства керівника призначають на зборах засновників. Тобто тим же протоколом, у якому йдеться про заснування товариства,  визначення його найменування, розподіл часток у статутному капіталі, тощо.

Протокол про створення не потрібно завіряти нотаріально. Навіть присутності майбутнього керівника на зборах не вимагається. Але варто звернути увагу, що у заяві про державну реєстрацію, яка буде подаватися державному реєстратору, обов’язково треба вказати ідентифікаційний номер майбутнього керівника.

Тож перше, що треба зробити іноземцю, який збирається стати керівником підприємства (чи його засновником) - це отримати ідентифікаційний номер в Україні. Після цього вже нічого не завадить реєстрації даної особи керівником товариства в Єдиному державному реєстрі.

Але реєстрація товариства – це лише початок. Адже відповідно до ч. 4 ст. 3 ЗУ «Про зайнятість населення»,  роботодавці  повинні приймати  на роботу іноземних громадян на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Ч.1 ст. 42 цього ж Закону розкриває вищезазначене положення з такого ракурсу: роботодавець має право використовувати працю іноземців в Україні на підставі дозволу, що видається уповноваженим органом виконавчої влади. Виходячи з цього, можна сказати, що роботодавець має право приймати на роботу іноземця тільки на підставі дозволу на застосування праці іноземців.

Які можуть бути наслідки, якщо не отримати дозвіл на застосування праці іноземців?

Якщо ж роботодавець використовує працю іноземних громадян на умовах трудового (або іншого) договору та при цьому не має відповідного дозволу на застосування праці іноземця, з нього стягується штраф у двадцятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати (встановленої на момент виявлення такого правопорушення).

Висновки

Таким чином, в силу лояльності законодавства, іноземного громадянина можна призначити керівником товариства без отримання для нього дозволу на застосування праці. Але це може спричинити накладення серйозного штрафу та перешкод для успішної діяльності підприємства в подальшому.

 

Якщо ви хочете отримати дозвіл на працевлаштування для іноземця, звертайтесь за номером:  0 800 330 967

Написати автору лист

ВСЕ ЩЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ЗАПИТАННЯ?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ
Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті