ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваДеякі питання ліцензування діяльності масажного кабінету

Деякі питання ліцензування діяльності масажного кабінету

Останнім часом масажні кабінети набувають все більшої популярності. Вони відкриваються при лікувальних установах, косметичних салонах, саунах, спортшколах, тощо. Більшість власників цих кабінетів вважають, що достатньо отримати документ про проходження курсів масажу, знайти приміщення і придбати необхідне обладнання. Однак, законодавством України регламентовано функціонування масажних кабінетів і вимоги, які пред'являються до їх співробітників. Юридична практика показує, що осіб, які пов'язані з масажним бізнесом, цікавлять два основних питання: чи треба реєструвати якимось чином підприємницьку діяльність і чи обов'язкове отримання ліцензії на послуги з масажу?

Розглянемо кожне питання з юридичної точки зору, виходячи з чинного законодавства України. Якщо фізична особа планує самостійно здійснювати законну комерційну діяльність в сфері масажних послуг, їй необхідно зареєструватися приватним підприємцем або відкрити підприємство в будь-якій організаційно-правовій формі. Питання реєстрації суб'єктів господарської діяльності закріплені Законом України № 755-ІV (доступний за посиланням - http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/755-15). Виконавши вимогу щодо реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, можна починати готуватися до ведення господарської діяльності, в тому числі наймати співробітників для роботи в масажному кабінеті.

Однак, деякі фізичні особи не бажають ставати підприємцями або відкривати власну фірму. Виникає питання: чи можуть вони на законних підставах працювати масажистами? Якщо така фізична особа найметься на роботу в організацію, яка функціонує в даній сфері або укладе трудовий договір (з фірмою або приватним підприємцем), то реєстрація суб'єкта господарської діяльності стає не обов'язковою.

Таким чином, якщо мова йде про самостійну комерційну діяльність - необхідне виконання юридичних норм по реєстрації СПД.

Ліцензування масажної діяльності є досить специфічною юридичною проблемою. Українським законодавством передбачено, що лікувальні процедури, в тому числі масаж, надаються суб'єктами господарської діяльності, що мають ліцензію Міністерства охорони здоров'я. Крім цього, фахівці з лікувального масажу повинні мати медичну освіту. Таким чином, кабінет лікувального масажу не може законно функціонувати без ліцензії МОЗ України і присутності в штаті співробітників з медичним дипломом. Відповідно, якщо в назві масажного кабінету або в переліку його послуг міститиметься термін «лікувальний», то обійтися без отримання відповідної ліцензії неможливо. При цьому, обов'язковою умовою її оформлення є медична освіта працівників масажного кабінету. Іноді власники масажних кабінетів йдуть на хитрість, називаючи лікувальний масаж іншими термінами. Практика свідчить, що про таку діяльність дуже швидко стає відомо правоохоронним і контролюючим органам. А здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації або необхідної ліцензії є порушенням норм Кодексу України про адміністративні правопорушення (стаття 164).

Щоб бути впевненим у законності роботи і уникнути проблем, необхідно точно знати, чи відноситься практикований масаж до лікувальних процедур, а потім вирішувати питання про отримання ліцензії. Особливо це стосується нетрадиційних і екзотичних видів масажу.

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті