ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваСкасування ліцензування торгівлі пестицидами і агрохімікатами

Скасування ліцензування торгівлі пестицидами і агрохімікатами

Ліцензію на пестициди скасовано

Свого часу наша практика отримання ліцензії на торгівлю пестицидами була однією з ключових в нашій юридичній компанії, проте вже тривалий час дані ліцензії нами не отримуються через зміни в законодавстві, яке регулює дану сферу господарських відносин.

По причині значної кількості звернень, юристи нашої юридичної компанії підготували даний матеріал щодо відміни вимоги по ліцензуванню господарської діяльності, що є пов’язаною з торгівлею хімічними речовинами, які є пестицидами чи регуляторами рослинного росту.

В червні 2015 року набрав чинності Закон України від 02 березня 2015 за номером, який замінив свого попередника, Закон від 01 червня 2000 року за номером 1775 і став ключовим нормативним актом сфери ліцензування господарської діяльності в Україні.

З набранням чинності останнім значно скорочується кількість видів діяльності, що підлягають дозвільній процедурі ліцензування, спрощується порядок отримання ліцензій.

Чи потрібно підприємству, яке здійснюватиме операції з агрохімікатами, в тому числі пестицидами, отримувати відповідну ліцензію?

Необхідність отримання дозволу (ліцензії) на такий вид діяльності як «торгівля    пестицидами    та    агрохімікатами» встановлювалася п. 7 ч. 3 ст. 9 Закону за номером 1775. Проте в Законі № 222, стаття 7 якого містить перелік ліцензованих видів діяльності, вищевказаний вид господарювання не вказаний.

Таким чином, законодавець скасував вимогу щодо отримання ліцензії на торгівлю даними сільськогосподарськими хімікатами.

Підтверджується вказане також і тим, що до спеціального закону у сфері регулювання відносин у процесі здійснення операцій агрохімікатами – Закону України «Про пестициди і агрохімікати», – також внесені відповідні зміни. Зокрема, зі статті 9 вказаного закону вилучено вимогу щодо наявності відповідної ліцензії.

В той же час все ще в силі положення закону і Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 щодо необхідності зберігання пестицидів на відповідних складах, які попередньо повинні пройти паспортизацію.

Особи, які мають відношення до зберігання чи застосування пестицидів/агрохімікатів, а також торгівлі ними, в обов’язковому порядку отримують допуск  у формі посвідчення на право виконання робіт з такими хімікатами.

Власникам бізнесу, що спеціалізується на продажі пестицидів також слід знати, що господарська діяльність в даній сфері підлягає страхуванню в обов'язковому порядку, на умовах передбачених законодавством.

У разі порушення вищевказаних та багатьох інших, передбачених різноманітними нормативними актами, вимог, може наставати адміністративна та інша відповідальність.

Не зважаючи на відміну ліцензій на пестициди, господарюючі суб’єкти все ще час від часу стикаються з ситуаціями, коли може вимагатись ліцензія на пестициди. Так, наприклад, дана ситуація є поширеною при роботі з постачальниками, особливо іноземними, а також у взаємовідносинах з окремими державними органами. Найпростішим способом вирішення таких непорозумінь є надання роз’яснень своїм контрагентам чи контролюючим органам. Якщо ж ваш партнер, не зважаючи ні на що, наполягає на наявності у вас ліцензії, ви можете придбати компанію з наявною ліцензією на операції з агрохімікатами.

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


Пов'язана практика

ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті