ГоловнаПублікації нашої юридичної фірмиКоментарі законодавстваЯк часто податкові органи мають право проводити документальні планові перевірки?

Як часто податкові органи мають право проводити документальні планові перевірки?

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік (п.77.2 ст. 77 ПКУ).

Відповідальність за дотримання періодичності включення платників податків до плану-графіка перевірок несе відповідний територіальний орган податкової служби. При цьому, відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо складання плану-графіка проведення документальних планових перевірок суб'єктів господарювання, затверджених наказом ДПА України від 27.06.2012 № 553,  критерії, за якими проводиться відбір до плану-графіка перевірок і визначається ступінь ризику, є різними в залежності від таких категорій платників податків:

  • юридичні особи;
  • суб'єкти господарювання - фізичні особи;
  • фінансові установи, постійні представництва та представництва нерезидентів.

Самостійно визначити періодичність включення свого підприємства до плану-графіка перевірок платник податків навряд чи зможе, оскільки всією повнотою інформації про відповідність того чи іншого суб'єкта господарювання зазначеним вище критеріям володіють лише податкові органи, які до того ж користуються автоматизованою системою «Відбір платників податків - юридичних осіб та визначення першочерговості для включення до плану-графіка».

Проте, варто зазначити, що найпопулярнішим критерієм відбору, наприклад, тих же юридичних осіб для включення до плану-графіка перевірок у податківців і по сьогоднішній день залишається, зокрема, наявність інформації про взаємовідносини платника із суб'єктами господарювання:

  • які мають ознаки фіктивності;
  • є учасниками конвертаційних центрів;
  • реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
  • щодо яких порушено кримінальну справу;
  • щодо яких заведено оперативно-розшукову справу;
  • щодо яких встановлено факт неподання податкової звітності;
  • які знаходяться у розшуку;
  • які визнані банкрутами.

Отже, потрапити до плану-графіка перевірок можна, в тому числі, через контрагентів, які, приміром, вчасно не подали податкову звітність.  

Таким чином, важливо, по-перше, уважно підходити до вибору контрагентів, а, по-друге, пам’ятати, що податкова служба має право провести планову документальну перевірку платника податків тільки в разі своєчасного (не пізніше ніж за десять календарних днів до дня проведення перевірки) вручення під розписку або направлення поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) двох документів: копії наказу керівника органу державної податкової служби про проведення документальної планової перевірки та письмового повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки (п.77.4 ст. 77 ПКУ).

Враховуючи викладене, рекомендуємо скористатися послугами ЮК «Правова допомога», фахівці якої допоможуть у визначенні періодичності включення Вашого підприємства до плану-графіка перевірок та, власне, здійснять юридичний супровід самої податкової перевірки.

Написати автору лист

Все ще залишаються запитання?

Може досить витрачати час та вже варто звернутися до професіоналів?

Дізнатися вартість


ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЮРИСТУ

Дод. меню
Пов'язана практика Послуги по темі статті